Loudání se účastním pravidelně od roku 2012, výjimku jsem udělal jen v roce 2016, kdy jsem se připravoval na Great divide tour.

Po loňském druhém místě mám letos opět vysoké ambice, ale budu mít proti sobě skvělé soupeře. Především trojnásobný vítěz Martin Vít, ale i nestárnoucí zakladatel závodu Milča Silný. Zapomenout však nemůžu ani na finišera RAAM a Transontinental Tomáše Navrátila, stratéga závodu Vaška Brože. Hlavním favoritem pro mmě však letos je Štěpán Stránský a za černého koně závodu považuji Tondu Liebela, pokud tedy nepojede bok po boku svého synka Metúda.

Užitečné linky pro aktuální ročník naleznete zde: http://www.loudani.cz/rocnik

Loudání je od roku 2007 Prvním extrémním bikepacking závodem bez podpory závodem svého ojedinělého druhu v Čechách. Do dnešních časů se již stal kultovní záležitostí a už jen místo na startu je přetěžké získat. Mít svůj zářez na Loudání je navzdory svému jménu extrémně těžce získanou vzpomínkou na celý život (a nejspíš i po něm). 

Trasa závodu je do poslední chvíle tajná! Vede především terénem, často velmi těžkým, nesjízdným. Překvapení je v genech Loudání! 

Letos však udělali pořadatelé odlišnost a trochu unáhleně zveřejnili slepou mapu trasy. I našlo se několik chytrýchh Loudalů, kteří zjistili, že tvar trasy se nápadně shoduje s linií Polsko-Slovenské a Česko-Slovenské hranice a výsledkem je předběžný hrubý plán trasy:

https://mapy.cz/s/3sOGW

Loudání je UNSUPPORTED RACE – ZÁVOD BEZ PODPORY  

Loudání je o odhodlání, odvaze, vůli, hlavě, přírodě a …. přátelství.

Počet startujících je limitován 60účastníky.  Přednostní právo startu má prvních 20 z historické tabulky Loudání, kde je bodově oceňováno především dokončení Loudání. 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *