Základní informace o závodě Tour Aoteaora

Délka závodu je úctyhodných 3.250 km, povětšinou terénem(jede se na horských kolech), nastoupáme více než 50.000 výškových metrů. Trasa není nijak značená, je přesně daná a musí se bezezbytku dodržet(orientujeme se pomocí GPS navigací). Limit na zdolání trasy činí 30 dnů, ale já jsem v rámci sportovní výzvy si stanovil časový cíl přesně poloviční. Vychází to kolem 200 km na den.

Jedu s kamarádem Mirkem Fraňkem zvaným Indián, který málem dokončil Arizona trail race 2019. Chybělo mu hloupých 80 km, ale nestihli bychom letadlo, Tentokráte pojedeme jako dvojice a pevně věřím, že tentokráte to stihne(me) 🙂

Jinak bychom nestihli zpáteční let. Jo a letíme z Wueenstownu, což je město dost vzdálené od cíle. Takže po finiši budeme mít ještě takový trochu bonus – patrně si dáme časovku na 200 km zpátky na sever.

Stopky se spustí příslušným dnem startu a běží non-stop, dokud závodník nedorazí do cíle nebo neukončí závod jinak(nevzdá, diskvalifikace…)

Tento závod se koná každé 2 roky, jedná se o 3. Ročník. Zájem z celého světa je obrovský, i přes to, že limit závodníků pro tento závod je 1 000 účastníků, tento limit byl vyčerpán již prosinci 2019.

Startuje se z nesevernějšího místa severního ostrova od majáku Cape Reigna v tzv. vlnách (všichni závodníci nestartují ve stejný den, ale jsou rozděleni do 6-ti dnů, přičemž první vna startuje 17. února 2020 a každý následující den vyráží až 100 závodníků po Ninety miles beach (pláž dlouhá niliv 90 mil ale jen 120 km, které je nutné přejet do přílivu. Náš start je na řadě 3.3. 2020 v 7h ráno.

Všem účastníkům se měří jejich čas závodu až od jejich dne startu a běží bez přestávky až do cíle, který se nachází na nejjižnějším místě Jižního ostrova v městečku Bluff.

Odkaz na oficiální stránky závodu:

http://www.touraotearoa.nz/p/home.html

Obecné info

Časový posun na Novém Zélandu je +12 hodin oproti času v ČR.

Odlétáme 28.2.2020 a plánovaný návrat je 21.3.2020. Tam i zpátky letíme s Emirates, tam 25 hodin přes Dubaj do Aucklandu, zpátky z Queenstownu přes Sydney a Dubaj.