Startovné na ulrazávodech je povětšinou zdarma nebo za rozumný peníz, ale příprava a závod spolyká peněz spousty.

Pracuji, vydělávám, něco málo mám naspořeno. Ale také živím rodinku a naše spotřeba tak nějak odpovídá příjmům.

Největším sponzorem mi je rodina, ale o sponzory rozhodně stojím.

Několik osvícených sponzorů již vyslyšelo moji nabídku spolupráce:

  • Filip Degl mi předal spoustu rad a doporučil spoustu supplementů z repertoáru jeho firmy 4fitness 🙂
  • firma Ariga s.r.o. provozující obchod Kronium, mi zapůjčila skvělé světlo Fenix PD35 TAC a čelovku s výbornou výdrží HL50.
  • Asamm Software, s. r. o. výrobce  nej navigační aplikace Locus poskytl kredit na stažení   všech UK a Skotských map
  • John Jelínek, můj kamarád už od gymplu a hrdý člen Margl bike teamu, zařídil výrobu našich dresů a sponzoruje mi ty nejlepší Margl dresy s kultovními lebkami na ramenou

Zatím je však mým největším sponzorem naše rodina, která respektuje mé rozhodnutí ultraakce zažít a zhostit se jich se ctí.

Dalšími cenými pomocníky jsou zkušení bajkeři, kamarádi, kteří mi poskytli některé části výbavy a dali spoustu cených rad. Jsou to především pánové:

  • Filip Degl – mnohonásobný účastník Kopkova závodu 1000 mil, který v roce 2015 vyhrál (oficiálně podle Jendy Kopky ne, podle mě , určitě ano)
  • Vláďa Pendolíno Šidlík – trpělivý serviceman mých kol trpících mým ježděním v drsných podmínkách
  • Tomáš Navrátil – nováček roku na RAAM 2017, třetí na Transcontinental 2015 , opakovaný absolvent 1000 mil, Loudání a
  • Radovan Maťha – nadšený mechanik a konstruktér, s kterým konzultuji nové vychytávky ve výbavě
  • Díky staré známosti s Michalem Stupkou (ex šefredaktor Cykloserver.cz) jsem získal možnost stáhnout si soubor všech UK a Skotských map do nej navigační aplikace Locus od České společnosti Asamm Software, s. r. o. Na oplátku jim zato opět napíšu článeček, jak se mapy osvědčili.

Za podporu mohu nabídnout viditelnou reklamu přímo v průběhu závodupropagaci na těchto stránkách, případně(po dohodě) i jinde – jsem uznávaným redaktorem populárního cykloserveru cykloserver.cz a občasný autor zavedeného časopisu Velo.

Pokud byste měli možnost a zájem nějakým způsobem přispět (peníze jsou peníze, ale uvítám i poskytnutí vybavení nebo pomoc při šíření povědomí o mé účasti na závodu) na moji závodní účast. Ozvěte se mi na mail machacek.p@gmail.com.