Loudání 2021

Tenhleten kultovní a opravdu první český extrémní ultra MTB nonstop má pro mě velké kouzlo. Vlastně je to srdeční záležitost a zdolání každého jednotlivého ročníku byl pro mě splněný sen. A že už jsem jich od roku 2012 dokončil. Vlastně všechny a to s výjimkou r. 2016, kdy jsem sice na startu stál, ale kvůli šetření sil na Tour Divide jsem neodstartoval a jen závistivě zíral jak mi dřívější soupeři nyní už kamarádi odjíždějí do noci někam za dobrodružstvím.

Ale zpátky k aktuálnímu ročníku. Letos je to můj první závod. Ze známých důvodů mi odpadl start v Maroku na Atlas mountain race (přesunuto na říjen) a tak jsem mohgl veškerou přípravu a koncentraci směřovat na Loudání. Vytkl jsem si několik postupných cílů:

  1. Zkubnout – při vstupu do Nového roku jsem vážil nechutných 93kg, po desítkách tréningů jsem se na konci dubna dostal pod 82 a mohl pro změnu nabírat „expediční nadváhu“. Dnes v den startu jsem na rozumných 84,4 kg (měřím 183 cm). Mimochodem nejvíce se mi na hubnutí osvědčili noční tréningy, kdy jsem uléhal po půlnoci jen po rozehřívacím sachariďákovo-proteinovém drinku a bez problémů chrněl jak mimino.
  2. Dát kolo do pucu – tohle bylo asi nejsnadnější, ikdyž nejnákladnější záležitost. Servis brzd, vidlice, výměna kompletního pohonu, …klasika
  3. Najet 6000 km před startem – podařilo se bez problémů viz statistiku:
  • Sestrojit si nový a maximálně odlehčený setup – myslím, že jsem ještě odlehčil a vylepšil své předchozí modely. Zásluhu na tom má eliminace zbytečného oblečení, přechod na alumatku místo nafukovačky a zakoupení nového bivy pytle namísto péřáku.

  • Hodně si odpočinout před startem a pořádně se vyspat – celkem se mi toto podařilo, poslední 2 týdny už jsem skoro neseděl na kole a spal jsem co nejvíce. Tedy až na poslední noc, kdy jsem dlouho marně přivolával spánek (prostě nervozita)

Jestli vám vrtá hlavou proč tolik caviků se závodem, který má v názvu „Loudání českou krajinou“, tak tady jsem nějaké důvody vydefinoval

  • Cesta do neznáma – fascinuje mě už sama myšlenka, kdy se na start postaví vybraná skupina 60 lidí, dostanou mapy a vyrazí do neznáma cestou necestou.
  • Test samasebe – ve světě, který nás (většinu a většinou) ruku na srdce už příliš často netestuje. A tenhle závod, pokud ho vezmete opravdu jako závod a ne jako vyjížďku je brutální a donutí mě vždycky sáhnout až na dno a jet na dřeň.
  • Odvaha – už před startem je jasné, že to Bude to těžké a bude to bolet, dobrý výsledek je vždy o emocích a hlavě, dokonce výrazně více než o dokonale vytrénovaném těle.
  • Vítězství – nebudu to skrývat, ambice mám nejvyšší. Již dvakrát jsem byl v pozici korunního prince a vím, že mám na víc. Mavita, Navrátila, Vlka či Štěpána nemůžu porážet pravidelně, ale porazit je dokážu.

A moje taktika a strategie?:

Tam v kopcích, v dešti, v zimě či horku musíš k sobě být upřímný a dobře odhadovat na co máš a nemáš. Na druhou stranu, pokud chceš uspět, nesmíš propásnout šanci odvážit se vsadit úspěch na jednu jedinou šanci, sebrat odvahu a nehledě na ostatní následovat své rozhodnutí a svoji strategii.

Tak a jestli jste to dočetli až sem, tak vám poradím kouzelnou adresu, kde můžete sledovat průběh závodu online:

https://mapcatch.eu/?eventId=343&z=8&x=0.5441318918019625&y=0.3399798274040275

Prozkoumat můžete samozřejmě i stránky loudani.cz, kde se kromě živého přenosu můžete dozvědět více informací o závodu a jeho historii.


2 komentáře

Tomáš Vajdiak · 15.6.2021 10:55 v 10:55

Šel jsem si k Tobě na web přečíst něco o GTD.

A našel tento článek. Ještě jednou gratuluji!

Paw · 15.6.2021 11:12 v 11:12

Ohledně GDT by jsi musel jít přes nabídku INFO o mně bahoře vlevo. Nebo použít adresu gdt.bigbajk.cz.
Jo a za gratulaci děkuji – je docela legrace, že jsem v podstatě předpověděl způsob jakým jsem došel k úspěchu: „…pokud chceš uspět, nesmíš propásnout šanci odvážit se vsadit úspěch na jednu jedinou šanci, sebrat odvahu a nehledě na ostatní následovat své rozhodnutí a svoji strategii.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *